
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 6.5 mm |
| Width | 4.4 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 20 |
| Height | 1.2 mm |
| Packaging | Tube |
| Depth | 4.5 mm |
| Thickness | 1 mm |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Features | I²C, Latched Fault, UVLO |
| Type | Hot Swap Controller, Monitor |
| Operating Supply Voltage | 36 V |
| Max Supply Voltage | 80 V |
| Min Supply Voltage | 9 V |
| Number of Channels | 1 |
| Operating Supply Current | 2 mA |
| Number of Outputs | 1 |
| Nominal Supply Current | 1 mA |
| Internal Switch | No |
Stock: 105
Distributors
pcbx
Unit Price$3.77366
Ext.Price$3.77366
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $3.77366 | $3.77366 |
| 10 | $2.89137 | $28.91370 |
| 25 | $2.67251 | $66.81275 |
| 50 | $2.55344 | $127.67200 |
| 100 | $2.43968 | $243.96800 |
| 300 | $2.33099 | $699.29700 |
| 500 | $2.22714 | $1113.57000 |
| 1000 | $2.12792 | $2127.92000 |
